Ne samo, da lahko naročiš 3d izris po naročilu, ampak, če se sam dobro spoznaš na 3D modeliranje, si lahko svoj izdelek tudi neseš natisnit. Prav tako, kot smo si včasih mogli natisniti seminarske naloge v šoli.
Najprej smo jo napisali doma na računalniku, nato pa šli v bližnjo kopirnico, kjer so nam natisnili strani in po možnosti tudi zvezali v knjižico. Prav tako se je tudi panoga za 3d print razvila v tej smeri. Saj tako kot lahko izbiraš trdoto papirja, in pa barvnost v klasičnem printu, lahko tudi v 3d printu izbiraš velikost, barvo in pa kvaliteto, oziroma trdoto plastike oziroma kartuše.
Na takšen način je pravzaprav 3d print postal zelo dostopen in vseeno nekoliko cenejši. Hkrati pa tudi ogromno pri špara pri prostoru. Na takšen način je zelo dobro, saj ni potrebno, da imaš 3d print doma in se z 3D modeliranjem lahko še vedno ukvarjaš, in si tako tudi natisneš svojo mojstrovino. Dosti takšnih rešitev pride tudi zelo prav za arhitekte, saj so včasih mogli vse sami sestavljati, kar pa je vzelo res ogromno časa. Tako mi prijatelj, ki študira arhitekture, velikokrat omeni, kako je 3d print zakon, in da mu res olajša delo pri oddaji projektov. Še posebej pa, ker je ta 3d print zelo blizu njegovega faksa, tako da mu je tudi transport zelo lažji.
A ker samo 3D printanje ni dovolj, velikokrat ponujajo tudi 3D skeniranje, je pa tukaj zelo odvisno od velikosti predmeta, ki bi ga želeli skenirati, saj navsezadnje zna biti to včasih kar problem zaradi dostopnosti, saj nimajo vse 3D printalnice možnosti velikih dimenzij in glede takšnih želja, moremo biti velikokrat specifični glede volumna, ki ga imamo.
Prav tako, pa moremo vzeti v zakup, da v kolikor potrebujejo tako vrsto printa, moremo vedeti, da takšen način tiskanja, traja dosti dlje časa, zato je dobro, da imamo tudi to v mislih, in dane delamo zadev ravno zadnji dan, kar pa velja tudi za veliko drugih stvari.